Барселона, Меси

Барселона надделя над Леванте с 1:0 и си гарантира втора поредна победа в първенството на Испания. Мачът се игра на стадион „Камп Ноу“ пред близо 92 000 запалянковци.

Единственият гол отбеляза Лионел Меси в 62-ата минута. Аржентинското острие на каталунците се появи в игра в началото на второто полувреме и успя да се разпише 1/4 час по-късно, а асистинцията бе дело на Артуро Видал.

Барселона стана победител в Ла Лига за 26-и път и защити златните си медали от миналия сезон. Лео Меси стана първият футболист в историята на клуба, който печели Примера дивисион десет пъти.

В оставащите три кръга отборът на Ернесто Валверде ще има протоколни мачове със Селта, Хетафе и Ейбар. Тимът ще има възможност да съсредоточи вниманието си в Шампионската лига, където противник на каталунците ще бъде Ливърпул.