Отборът на Аржентина записа категорична победа над Боливия с 4:1 в среща от група А на турнира Копа Америка, който се провежда в Бразилия. Мачът се игра в град Куябе. Два гола за успеха вкара звездата Лионел Меси, който записа рекорд.

За Меси това беше 148-ия мач за националния отбор и така той счупи рекорда на Хавиер Масчерано, който има 147 срещи.

Аржентинците имаха голямо превъзходство и още до почивката водеха с 3:0 с головете на Меси и на Алехандро Гомес. В 60-ата минута Ервин Сааведра намали, но малко след това Лаутаро Мартинес отново възстанови преднината на небесносините.

В другия мач от групата Уругвай надви Парагвай с 1:0 и се изкачи на второ място в класирането.