Лионел Меси
на сниката: Лионел Меси

Барселона надви над Леганес с 3:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Героят на мача бе звездата на каталунците Лионел Меси. Аржентинецът влезе като резерва в 64-ата минута при резултат 1:1, асистира във втория и отбеляза третия гол.

Шампионите поведоха в 32-ата минута, както Усман Дембеле вкара след пас на Жорди Алба.

Леганес обаче изравни след почивката в 57-ата минута с гол на датския национал Мартин Брайтуайт. 7 минути по-късно влезе Лионел Меси.

В 71-ата минута Луис Суарес отбеляза. Каталунците увеличиха разликата с 3:1 във втората минута от добавеното време с гол на Меси. Това бе неговият гол №18 от началото на сезона и 401-ви в Примера дивисион.

Барселона е лидер с 46 точки, 5 пред втория Атлетико Мадрид и 10 пред Реал Мадрид. Леганес заема 14-ата позиция с 22 точки.