Италианският гранд Милан унижи с 5:1 Аустрия (Виена) в среща от група „D“ от турнира Лига Европа. Успеха класира росонерите във фазата на елиминациите. Междувременно АЕК не успя да спечели домакинството си на Риека в Атина, което означава, че футболистите на Винченцо Монтела влизат на 1/16-финалите като победители в своята група.

Класиране група D

Първата част предложи интересен футбол. Гостите започнаха мача добре и откриха резултата. Това обаче стана по куриозен начин. В 21-ата минута Кристоф Моншайн намери мрежата зад Джанлуиджи Донарума.

Австрийският нападател получи пас по дясното крило, вратарят на домакините излезе да го пресреща, но не се намеси добре и бе елиминиран. Последва шут от малък ъгъл на Моншайн и комична изява на капитана Леонардо Бонучи.

Бившият бранител на Ювентус се хлъзна, но не успя да изчисти слабия удар, топката мина през краката му и пресече голлинията – 1:0 за Аустрия Виена.

Милан Аустрия Виена

Попадението на гостите не стресна момчетата на Винченцо Монтела и те се заеха да изравняват. В 27-ата минута левият бек на червено-черните Рикардо Родригес остана непокрит в близост до лявата греда и с точен мерник резултатът бе изравнен – 1:1.

Десетина минута след това Андре Гомес направи 2:1 за гранда от Милано. Португалският нападател пое топката, която преди това бе изстреляна от фаул. Останал зад стената и на добро разстояние от австрийската врата, голмайсторът намери мрежата.

В края на полувремето младокът Патрик Кутроне покачи на 3:1.

През втората част нещата продължиха в същото темпо. В 70-ата минута Андре Силва, който изнесе добър мач, изскочи зад защитата на гостите и с удар в обратния ъгъл направи 4:1 за състава на Монтела.

В самия край Кутроне, който също игра на ниво, завърши отлична многоходова акция на миланистите – 5:1. Седемкратният европейски шампион вече мисли за елиминациите в турнира.

Винченцо Монтела

Наставникът на Милан Виненцо Монтела остана доволен след разгромната победа с 5:1 над Аустрия (Виена) в Лига Европа.

“Това бе много позитивна вечер за нас. Няма да подценим последния мач в групата, защото така повелява историята ни. Да завършим като победители в групата бе минималната цел пред отбора и ние я постигнахме.

Сега можем да обърнем повече внимание на представянето ни в Серия „А“. Милан все още е в процес на изграждане на своята идентичност. За съжаление, тъкмо когато бяхме започнали да се подобряваме, дойдоха мачовете с Ювентус и Наполи, които са по-напред от нас в момента.

Аз съм наясно какви играчи разполагам и как те могат да бъдат полезни. Смятам, че отборът заслужава повече от това, което постигна до момента”, заяви Монтела.

“Най-много ми хареса, че не наведохме глави след като получихме гол. Не изпадаме в паника в подобни трудни моменти от началото на сезона и това ми дава увереност, че сме на прав път. Това, което не ми хареса бе, че имаше моменти, в които не поддържахме нужното темпо, както трябва да го правим през всичките 90 минути”, допълни наставникът.