Френският шампион Монако продължи с неубедителното си представяне в Европа, след като допусна загуба у дома от РБ Лайпциг с 1:4 в двубой от 5-ия кръг в група G на Шампионската лига.

Класиране група G

Монегаските имат едва две точки и кръг преди края загубиха шансове дори за третото място, което дава право на участие в Лига Европа напролет. В последния кръг Монако ще гостува на Порто, а РБ Лайпциг е домакин на Бешикташ, който си осигури в аванс класиране за осминафиналите по-рано през деня, след като направи 1:1 с Порто в Истанбул. Така борбата за второто място ще е между Порто и РБ Лайпциг.

Иначе интрига на „Луи II“ имаше съвсем за кратко. Още в 6-ата минута РБ Лайпциг излезе напред в резултата, след като защитникът на домакините Жемерсон си отбеляза автогол.

Монако РБ Лайпциг

Три минути по-късно Тимо Вернер удвои, а в 31-ата оформи и дубъла си, като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Фалкао. Малко преди почивката колумбийският нападател се реваншира, като върна един гол, но разликата от три гола беше бързо възстановена от Кейта. През второто полувреме зрителите не видяха нови голове.

„Във футбола има и трудни моменти и тази вечер ние изживяхме един от тях. Преди две години отпаднахме от Лига Европа, а на следващата бяхме на полуфинал в Шампионската лига. Не бива да бързаме с изводите, но определено не харесвам, когато играчите навеждат глава толкова бързо“, коментира вицепрезидентът на Монако Вадим Василиев.

В по-ранната среща от групата Бешикташ си осигури първо класиране на осминафиналната фаза на Шампионската лига при седмото си участие в най-престижния европейски клубен турнир.

Черните орли стигнаха до 1:1 срещу Порто в двубой от група G и точката им беше достатъчна да се утвърдят недостижими на върха във временното класиране кръг преди края.

Бешикташ Порто

Мачът в Истанбул се изигра пред погледа на президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган и съвсем не започна гладко за Бешикташ.

Гостите откриха в 29-ата минута чрез заучена ситуация, след като Рикардо Перейра намери защитника Фелипе в наказателното поле и така драконите се разписаха с единствения си удар в очертанията на вратата през първото полувреме. Орлите натиснаха здраво съперника си и логичното се случи в 41-ата минута.

Домакините изравниха, като в основата на гола беше Дженк Тосун, който преодоля технично автора на попадението за Порто и намери Андерсон Талиска, прати топката в опразнената врата. Така първото полувреме завърши по чудесен начин за домакините.

Бешикташ започна активно втората част и обсади вратата на Порто. В 50-ата минута се получи интересна ситуация след центриране на Куарешма в наказателното поле, но вратарят на гостите внимаваше и улови топката. Две минути по-късно бившият играч на Реал Мадрид Пепе стреля, но доста слабо. В 57-ата минута и гредата спаси Порто от попадение след удар извън наказателното поле на Райън Бабел.

Малко по-късно и Куарешма пробва мерника, но изстрелът му не успя да порази целта. Постепенно играта се поуспокои и опасните положения намаляха, макар и да не липсваха, като последното беше за Бешикташ в добавеното време.