Не всичко е пари ! Доказаха го футболистите на Монако, които прекъснаха доминацията на Пари Сен Жермен във френския шампионат, спечелвайки титлата след 17 годишна пауза. Монегаските отвяха конкуренцията този сезон и се поздравиха с осмо отличие в клубната им история.

Успехът бе подпечатан с домакинска победа с 2:0 над Сент Етиен в отложен мач от 31-ия кръг. Футболистите на Леонардо Жардим се нуждаеха и от равенство за триумфа, но с нападателна игра те търсеха трите точки от самото начало и логично ги постигнаха.

Тийн-сензацията Килиан Мбапе отбеляза своя 15-ти гол в Лига 1 през сезона още в 19-ата минута, а в добавеното време на срещата Валер Жермен оформи крайното 2:0. Със спечелените три точки активът на Монако в класирането набъбна на 92 точки и кръг преди края отбора от Княжеството е недостижим за втория ПСЖ, който има 86.

Футболистите на Монако спряха серията от четири поредни титли на ПСЖ

Леонардо Жардим стана едва втория португалския треньор триумфирал в шампионата на Франция, след Артур Жорже, който изведе ПСЖ до трофея през сезон 1993/1994 година. По титли пък Монако се изравни с Нант. Повече трофеи са печелили само Олимпик Марсилия – 9, и Сент Етиен – 10.

Монако започна силно срещата, като още в 18-ата минута Килиан Мбапе излезе на чиста позиция, но Стефан Руфие изби в корнер.

Само минута по-късно домакините поведоха. Килиан Мбапе бе изведен чудесно от Радамел Фалкао, намери пространство пред себе си и успя да открие за 1:0. При попадението обаче останаха известни съмнения за засада.

След почивката Монако продължи да е по-активният отбор на терена. В 52-ата минута Радамел Фалкао игра с глава след едно центриране от корнер, но не успя да насочи добре топката. Три минути след това Арно Нордин преодоля успешно двама бранители и стреля, Даниел Субашич обаче отрази по страхотен начин.

Със спечелените 92 точки и отбелязани  104 гола преди последния кръг Монако записва исторически сезон, в който достигна до полуфинал в Шампионската лига, но не успя да преодолее италианския хегемон Ювентус.