Рафаел Надал
на снимката: Рафаел Надал

Световният номер 2 Рафаел Надал разби изненадата на турнира Стефанос Циципас с 6-2, 6-4, 6-0 в първия полуфинал от мъжката схема на Аустрелиън Оупън и се класира за финала в Мелбърн за пети път в кариерата си.

20-годишният грък демонстрира страхотен тенис от началото на турнира, като на осминафиналите победи шесткратния шампион Роджър Федерер в четири сета, но днес нямаше абсолютно никакви шансове срещу безпощадната игра на Надал. Испанецът бе свръх агресивен от самото начало и тотално доминираше на корта, за да стигне до чист успех след час и 46 минути игра. Рафа проби съперника си общо шест пъти, като от своя страна не му даде нито една възможност за пробив в целия двубой преди последния гейм на мача. Шампионът от 2009-та година бе много прецизен в играта си, като реализира 28 печеливши удара срещу 14 непредизвикани грешки и спечели 82 процента от излизанията си на мрежата, за да запише трета победа от три мача срещу Циципас.

По този начин Надал продължава напред без загубен сет от началото на турнира и в неделя ще се бори за втора титла от Австралия в кариерата си, като на финала ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович или французина Люка Пуй, които утре ще определят втория финалист в турнира. От своя страна Циципас ще запише рекордно класиране в кариерата си от понеделник, когато ще бъде номер 12 в света.