Рафаел Надал
на снимката: Рафаел Надал

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за четвъртия кръг на „Аустрелиън Оупън“, след като победи в три сета представителя на домакините Алекс де Минор. Отделните части испанецът спечели с 6-1, 6-2 и 6-4 за малко повече от 2 часа и 20 минути игра. Шампионът от Мелбърн имаше повече проблеми само в оказалия се последен трети сет, когато пропусна пет мачбола на свой сервис включително три подред. В крайна сметка Надал надделя над сърцатия 19-годишен юноша и затвори сета, а с това и мача с 6-4.

Така Рафа се приближава с една стъпка по-напред до четвъртфинал с Григор Димитров. Преди това обаче той ще трябва да се справи със завърналия се наскоро след контузия Томаш Бердих, който по пътя си елиминира 13-ия поставен Кайл Едмънд (Великобр.), а днес се справи в четири сета и с 18-ия Диего Шварцман (Аржентина). Двамата са изиграли 23 мача помежду си, а Надал има смазващо предимство – 19 победи.