Левски

Отборите на Левски и ЦСКА завършиха наравно в поредното издание на Вечното дерби на Националния стадион „Васил Левски“. Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия фен на Ботев Пд Тоско Бозаджийски. В началните мигове на дербито двата столични гранда си размениха по едно добро положение.

Удар с глава на Холмар Ейолофсон мина над вратата на Густаво Бусато, а малко след това шут на Евандро рикошира от противников играч и излезе в корнер.

Бразилецът бе замесен в тежък сблъсък с Мартин Райнов, при който дефанзивният полузащитник на „сините“ пострада сериозно и бе заменен принудително от Симеон Славчев, който направи официалния си дебют за Левски. Райнов пък бе закаран до най-близката болница със съмнения за счупен нос. Последваха равностойни минути, в които липсваха опасностите пред двете врати, а страстите се нажежиха.

Това доведе до няколко жълти картона, а помощникът на Милош Крушчич – Добромир Митов, бе изгонен с директен червен картон от главния съдия Георги Кабаков.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като „сините“ бяха по-активни през първите 45 минути и имаха няколко отлични положения, въпреки че темпото в мача не беше особено добро.

Най-добрият шанс за „сините“ през второто полувреме се откри пред Живко Миланов. Капитанът на Левски изпълни чудесно пряк свободен удар, но бразилският страж на ЦСКА отби с една ръка. Четвърт час преди края Нуно Рейш бе изгонен за втори жълт картон след грубо влизане в краката на влезлия като резерва Вив Соломон-Отабор, оставяйки играчите на Петър Хубчев в намален състав. Въпреки това „червените“ не успяха да се възползват от численото си преимущество и така 151-о издание на Вечното дерби завърши без победител.

След края на мача капитанът на ЦСКА Петър Занев също бе изгонен за втори жълт картон, след като си позволи да ръкопляска на Кабаков. Това бе и второто равенство между двата тима през сезона след зрелищното 2:2 през първия полусезон. В класирането Левски е втори, на четири точки от лидера Лудогорец, който по-късно излиза у дома срещу Ботев Враца. Локомотив Пд пък при успех в градското дерби с Ботев утре ще има възможност да се изравни със „сините“ в таблицата. ЦСКА е четвърти с 40 пункта. В следващия кръг Левски гостува на Черно море, а ЦСКА е домакин на Ботев Пд.