Нидерландия победи Катар
Снимка: БТА

Нидерландия победи с 2:0 домакина Катар в последния си мач от груповата фаза на Мондиал 2022. „Оранжевите“ спечелиха първо място в група „А“ с актив от 7 точки и на осминафиналите ще се изправят срещу втория отбор от група „В“, където са Англия, САЩ, Иран и Уелс.

Още в четвъртата минута Дейли Блинд беше близо до откриване на резултата, но вратарят Мешал Баршам направи спасяване. Точно десет минути след това Мемфис Депай шутира над вратата, предаде БТА.

В 26-ата минута Дейви Клаасен подаде за Коди Гакпо, който с точен удар реализира третия си гол по време на шампионата в Катар.

До края на първата част нидерландският отбор изцяло контролираше събитията на терена.

В 49-ата минута Мемфис Депай шутира, вратарят Баршам отби кълбото и Френки де Йонг на празна врата изпревари защитата на домакините и реализира за 2:0.

В 68-ата минута Гакпо изведе Винсент Янсен, който отклони за Стивън Бергхаус и халфът реализира във вратата на Катар. Голът не беше зачетен заради игра с ръка на Гакпо в самото начало на атаката.

Последваха спокойни минути, а във втората минута на допълнителното време шут на Стивън Бергхаус срещна напречната греда на вратата на домакините.

Катар остана на четвърто място в групата, като за първи път домакинът на Световното първенство не спечели нито една точка.