Локомотив (Москва) заслужи седма купа на Русия в историята си, след като във финала се наложи над Урал с 2:0. Николай Димитров беше сред стартовите единайсет за отбора от Екатеринбург, но за съжаление той и съотборниците му не успяха да спечелят първи значим трофей в историята на клуба си. Московските железничари достигнаха до успеха с голове на Игор Денисов и Алексей Миранчук в последния четвърт час на мача.

Срещата завърши с масов бой на терена, като към съблекалнята поеха Ари и Джеферсън Фарфан от Локомотив и Артьом Фидлер и Едгар Манучарян от Урал. С успеха Локомотив (Москва) се класира директно за груповата фаза на Лига Европа. Триумфът в турнира бе и специален момент за старши треньора Юрий Сьомин, който вдигна купата за рекорден пети пъ, изпреварвайки легендата на ЦСКА (Москва) Валерий Газаев, който има четири купи.

Първата част на мача премина равностойно, без по-големи опасности пред двете врати. След паузата, Локомотив вдигна оборотите и обръчът около вратата на Николай Заболотний се затегна. В 76-ата минута Игор Денисов отправи удар извън наказателното поле и след намигване от Фортуна и щастлив рикошет, резултатът бе открит. В 88-ата минута Николай Димитров, който бе един от най-добрите на терена за символичните домакини, отстъпи мястото си на Никита Глушков. Секунди по-късно Миранчук се възползва от асистенция на Мануел Фернандеш и подпечата седмата купа на Русия в историята на Локомотив (Москва).

Сблъсъци по време на финала за Купата на Русия между Локомотив Москва и Урал

В четвъртата минута на добавеното време настана масов бой, предизвикан от сдърпване между Фидлер и Фарфан. Главният съдия на мача Алексей Николаев остана хладнокръвен и оцвети в червено цели четирима футболисти.