Кристъл Палас не остави шанс на Арсенал и го победи с 3:0 в двубой от Висшата английска лига. След загубата артилеристите се отдалечиха от мечтата да играят в Шампионската лига и през следващия сезон.

Андрюс Таунзенд в 17-ата, Йоан Кабай в 63-ата и Лука Миливоевич в 68-ата минута от дузпа донесоха победата на „орлите“, които взеха пореден голям скалп, след като само преди няколко кръга наказаха и Челси на „Стамфорд Бридж“.

След поражението Арсенал остава на 6-ото място в класирането с 54 точки – на 7 от четвъртия Манчестър Сити, макар да има мач по-малко.

Кристъл Палас взе ценна победа в битката за оцеляване и с 34 точки се намира на 16-ото място.