Старши треньорът на Лудогорец Димитър Димитров е много разочарован след поражението с 1:2 от Истанбул Башакшехир в групите на Лига Европа.

„Яд ме е! Фортуна ни обърна гръб! Болно ми е! През второто полувреме играхме много добре, но това е футболът, приемаме нещата. В Германия трябва да играем така, че да е равен поне. Болно ми е, не заслужавахме да загубим. Имаше брак в нашите действия в началото на срещата, а след като стана 2:0, нашите заиграха както трябва.

Димитър Димитров Херо

Щастието ни беше обърнало гръб, при втория им гол имаше рикошет, трябваше малко повече шанс и късмет, но го има това във футбола. Жоао Пауло остана на пейката, но нямахме много решения за средата на терена – не можехме да извадим никого повече, защото щяхме да се оголим прекалено много. Но не виня момчетата за нищо, раздадоха се“, каза Димитров поражението на Лудогорец.

Марселиньо

Плеймейкърът на Лудогорец Марселиньо, който отбеляза единствения гол за своя отбор при домакинската от Истанбул Башакшехир, обяви след срещата, че с подобен стил, какъвто орлите практикуваха  през първата част, няма да доведе до нищо добро.

“Загубихме мача през първото полувреме. Играхме много зле, чакахме другия отбор. Това не е нашият стил. Имахме много респект към съперника. Те са силен отбор, с технични футболисти и затова стана много лошо през първото полувреме. През второто заиграхме както винаги – пресирахме и без да чакаме съперника. Стана друг мач. Но накрая резултатът бе лош за нас. Искахме да се класираме, но нямахме шанс.

Ние винаги играем напред, с мисъл за победа. Никога не сме играли отзад и да чакаме на контраатака. Дори и срещу ПСЖ не играхме така. Когато играем атакуващо, мачът е друг – съперникът има страх и респект. Пресирахме много през второто полувреме и те не успяха да играят. Мисля, че ако бяхме започнали така мача, резултатът щеше да е друг”, обяви Марселиньо.

“Шансовете ни да продължим остават. Ние винаги си вярваме. Имаме добър отбър, но в Германия ще е много трудно. Хофенхайм е голям отбор, но ние ще направим всичко възможно да се класираме“, обеща бразилецът.

Класиране група С

Последни срещи група С Лига Европа

Лудогорец Истанбул Б

Защитникът на Лудогорец Козмин Моци бе разочарован от загубата от Истанбул Башакшехир. Румънецът също изрази недоволството си от представянето на тима през първото полувреме. През втората част разградчани надиграха своя съперник, но не успяха да стигнат до равенството. Според Моци, тимът е трябвало да играе по този начин през целия мач.

“Първото полувреме не играхме добре. Трябваше през целия мач да играем както през последните 45 минути. Имаше и малшанс. Знаехме, че Истанбул не дойде с най-доброто и трябваше да се възползваме. През първото полувреме действахме прекалено изчаквателно и затова ни вкараха два гола. Можехме да спечелим трите точки. Ако играем както през второто полувреме, можем да победим Хофенхайм в Германия”, смята Моци.