Шампионът на България Лудогорец ще трепери до последния момент за класирането си за 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Току-що възпитаниците на Димитър Димитров-Херо направиха грешна стъпка в Разград, падайки с 1:2 от Истанбул Башакшехир. Това бе първо поражение за „орлите“ в това издание на втория по сила клубен турнир на Стария континент.

В другия двубой от Група „С“ Спортинг (Брага) победи с 3:1 Хофенхайм и така оглави класирането. Португалците са с 10 точки, Лудогорец е с 8, турците са с 5, а германския тим вече няма шансове за класиране напред, тъй като е само с 4 точки 1 мач преди края.

Именно Хофенхайм обаче може да извади разградчани от турнира. Това ще стане, ако в последния мач от групата Хофенхайм победи българския шампион като домакин, а истанбулци се справят с класиралия се вече Брага също на собствен терен. Така двата отбора, които се срещнаха тази вечер ще имат по 8 точки, но съставът от турския мегаполис ще се класира напред заради предимството си от преките двубои срещу „зелените“ – 1:1 и 2:1.

Тази вечер първото полувреме бе кошмарно за тима на Херо, който инкасира два гола в рамките на 8 минути. Резултатът откри Висча в 20-ата минута, а в 28-ата минута Кевин Фрай удвои. Марселиньо върна „орлите“ в мача с попадение в 65-ата минута. Домакините от Лудогорец направиха уникални пропуски, най-вече чрез Вандерсон и така не успяха да стигнат до равенството, което щеше да ги класира за следващата фаза.

Последните срещи от група „С“ са на 7 декември от 20 ч.