лудогорец

„Лудогорец“ се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. „Орлите“ наваксаха изоставането си от два гола от гостуването си в Косово на местния шампион „Балкани“ и с категорична победа с 4:0 като домакин и с общ резултат 4:2 продължават напред.

Футболистите на старши треньора Ивайло Петев, които през уикенда стартираха и сезона в efbet Лига със загуба от новака „Крумовград“, подходиха към днешния мач със съвсем различно отношние и това се видя още от началните минути.

12-кратните шампиони успяха да открият резултата още в четвъртата минута, когато точен бе Бърнард Текпетей. Аслак Фон Витри центрира от десния фланг към Матиас Тисера, но бранител на „Балкани“ отклони топката с глава. Тя обаче попадна на главата на Текпетей и той от границата на вратарското поле бе точен за 1:0.

Десет минути по-късно домакините имаха отлична възможност да удвоят. Тисера се измъкна зад защитниците на „Балкани“ и остана очи в очи с Енеа Количи, но вратарят на косоварите спаси с крак сигурен втори гол.

Отново Количи трябваше да се намесва решително в 35-ата минута, когато Клод Гонсалвеш пробва късмета си с далечен удар.

Натискът на „Лудогорец“ продължи

и в добавеното време на първата част Текпетей вкара за 2:0. Ганаецът се оказа на правилното място в наказателното поле и с мощен удар реализира втория си гол в срещата.

След почивката ситуацията на терена не се промени и играта продължи да бъде на една вратара. Доминик Янков бе много близо до трети гол в 47-мата минута, но бранител на гостите изби точно пред голлинията.

Минута по-късно обаче отбраната на Балкани допусна груба непредизвикана грешка, която позволи на Матиас Тисера да открадне топката и с удар от близка дистанция да вкара за 3:0.

Точка на спора сложи бразилецът Кайо Видал, който реализира четвърти гол в 78-мата минута. Видал бе останал непокрит при една контраатака, в която „орлите“ имаха числено предимство и безпроблемно преодоля Количи за четвърти път.

До края на мача играта се успокои, което помогна на „Балкани“ да достигне до първото си чисто голово положение. Това стана в четвъртата минута на продължението, когато обаче Лоренц Траши стреля покрай гредата на Серджо Падт от десетина метра.

Във втория кръг на квалификациите в Шампионската лига „Лудогорец“ ще срещне словенския „Олимпия“ (Любляна). По-рано днес “Олимпия“ спечели с 2:1 като гост на латвийския Валмиера и отстрани противника си с общ резултат 4:2.