Мексико - Полша
Снимка: БТА

Отборите на Мексико и Полша завършиха 0:0 в мач от група „С“ на световното първенство по футбол в Катар.

На стадион 974 в Доха мексиканците бяха по-активният отбор през почти целия мач, но Полша повече може да съжалява, че не стигна до победата, тъй като в 58-мата минута капитанът на отбора Роберт Левандовски пропусна дузпа.

С равенството двата отбора поделят второто място в групата след първия кръг, след като по-рано през деня Саудитска Арабия спечели с 2:1 срещу Аржентина.

През първото полувреме и двата отбора бяха изключително предпазливи, като чак след преминаването на първия половин час символичните домакини от Мексико се впуснаха малко по-смело в атака. Чистите положения пред вратата на Войчех Шчесни обаче липсваха. В 42-рата минута мексиканците можеха да стигнат до малко случаен гол, когато крайният защитник Хорхе Санчес опита центриране, което обаче летеше точно към горния десен ъгъл на вратата, но Шчесни изби в корнер.

Второто полувреме отново започна с малко по-активна игра на тима от Северна Америка, но в 52-рата минута грешка при изнасянето на топката позволи на поляците да я откраднат и да я подадат към Роберт Левандовски. Капитанът на Полша се оказа в ръкопашна схватка с централния защитник на Мексико Ектор Морено, като и двамата паднаха в наказателното поле. Съдията Крис Бийт остави играта да продължи, но след малко бе извикан да прегледа ситуацията със системата за видеоповторения (ВАР). Австралиецът промени отсъждането си и даде дузпа.

Зад топката застана Левандовски, но ударът на голмайстора на Барселона бе ниско в дясно – точно там, където се хвърли вратарят Гийермо Очоа, който спаси наказателния удар.

Тази ситуация отвори мача и в следващите минути играта стана малко по-динамична. В 64-тата минута Хенри Мартин пробва да изненада Шчесни с далечен удар, но полският вратар спаси майсторски.

Десет минути по-късно Якуб Кивиор засече опасно центриране в наказателно поле, но не успя да намери рамката на вратата на Очоа.

До края на двубоя и двата тима вложиха много усилия във физическа битка по целия терен, но нито един от тях не успя да направи нещо достатъчно интересно, с което да стигне до победния гол.