Саудитска Арабия - Аржентина

Отборите на Аржентина и Саудитска Арабия сензационно завършиха с резултат 1:2 на стадион „Лусаил“ в ранния двубой от третия ден на Световното първенство в Катар.

В началото на двубоя съдията Славко Винчич от Словения отсъди малко спорен наказателен удар за задържане на Леандро Паредес Капитанът на двукратните световни първенци Лионел Меси бе точен от дузпата в 10-а минута в 20-ия си мач на мондиал, с което е само на мач от рекорда на Диего Марадона. Меси стана и петият футболист, вкарал гол на четвърто световно след Пеле, Уве Зеелер, Мирослав Клозе и Кристиано Роналдо, като се разписа за осми път на шампионати на планетата.

До края на полувремето Аржентина вкара още три пъти чрез Меси и два пъти Лаутаро Мартинес, но във всеки от тези случаи попаденията биваха отменяни след намесата на ВАР заради минимални засади.

Аржентина започна по кошмарен начин второто полувреме със Саудитска Арабия. „Соколите” успяха да изравнят резултата с първия си точен удар в мача. Салех Алшехри се справи по отличен начин с Кристиан Ромеро, след като първо го надбяга, а след това успя да стреля между краката му, за да прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:1.

Само пет минути по-късно  Саудитска Арабия завърши пълния обрат. Тогава шут на Ал Абид беше блокиран, но хвръкналата във въздуха топка се приземи при Ал-Досари, който вкара страхотен гол с удар от границата на наказателното поле.

До края на срещата Аржентина се опита да обърне развоя, но така и не успя в опитите да стигне дори до равенство.

Мачът, имаше 14-минутно продължение, също като предишните четири от първенството. Всички те се проточиха повече от 100 минути.