Аржентина победи Нигерия с 2:1 в последен двубой от група D на Мондиала в Русия.

Лионел Меси откри резултата на стадиона в Санкт Петербург, Виктор  Моузес изравни от дузпа, след което африканците поискаха още един 11-метров  наказателен удар за игра с ръка на Маркос Рохо. Именно защитникът се превърна в герой минути преди края с победен гол за 2:1.

Аржентина остава на второ място в групата и на 1/8-финалите ще срещне Франция, докато победителят в групата Хърватия играе с Дания.

Срещата на „Санкт Петербург Арена“ започна с лек натиск на Аржентина, но „гаучосите“ така и не стигаха до удар към вратата. Звездата Лионел Меси пръв имаше тази възможност след пас на Банега и не сбърка в 14-ата минута, откривайки головата си сметка в Русия. Между 27-ата и 32-ата минута Игуаин и Ди Мария повишиха напрежението пред вратата на Нигерия, но отбраната на африканците се справи. Меси се размина с втори гол в 34-ата минута, когато стреля във вратарския ъгъл от пряк свободен, но топката се отби от гредата.

Второто полувреме определено бе слабото от двете за Аржентина, а лошите новини започнаха с дузпа за Нигерия за фаул на Масчерано, реализирана от Виктор Моузес. „Гаучосите“ опитаха натиск, но твърде хаотичен, докато съперникът им се прибра и заигра на контраатака. При една от тях африканците имаха претенции за още една дузпа за игра с ръка на Маркос Рохо в 75-ата минута, но реферът Джунейт Чакър прецени след консултация с ВАР, че ударуът не е умишлен.

Гонсало Игуаин направи непростим пропуск пет минути по-късно, за да се стигне до 87-ата минута, когато защитникът Рохо бе забравен от нигерийската отбрана и от воле вкара за крайното 2:1.