Порто се възползва по максимален начин от шанса си за класиране за осминафиналите на Шампионската лига, след като разби с 5:2 Монако в последния си мач от Група “G” на надпреварата. Португалците се нуждаеха от успех, за да са сигурни за следващия етап на турнира, тъй като преди мача имаха равни точки с РБ (Лайпциг) – 7. “Драконите” се справиха по отличен начин със задачата и заслужено продължават напред. Два гола отбеляза Венсан Абубакар, а по едно попадение добавиха Ясин Брахими, Алекс Телес и Тикиньо. За монегаските се разписаха Камил Глик от дузпа и Радамел Фалкао. Така Порто финишира на второ място в класирането с актив от десет точки.

Отборът на Бешикташ пък показа, че освен за точки и класиране, може да бие и за удоволствие. Турският тим гостува на РБ Лайпциг в последния си мач от Група “G”, като преди него си беше осигурил първото място в класирането, докато неговият съперник се бореше за втората позиция на своя терен. Успехът дойде в края на мача, когато Талиска се възползва от подаване на Оркан Чинар, за да донесе трите точки на турците. Преди това през първата част Алваро Негредо бе открил резултата за Бешикташ от дузпа, отсъдена за фаул на Вил Орбан срещу Джермейн Ленс. В 82-ата минута Щефан Илсанкер получи втори жълт картон и германците останаха с човек по-малко. Въпреки това неочаквано домакините стигнаха до изравняване в 87-ата минута. Наби Кейта издебна защитата на гостите и изравни. Все пак Бешикташ изкова успеха в последните секунди. Талиска донесе победата с красиво воле в горния ъгъл на вратата. Така Бешикташ изпраща най-успешното си представяне в групите на ШЛ и печели първото място с актив от 14 точки – четири победи и две равенства. Лайпциг пък ще продължи участието си в Лига Европа след като остава със седем точки и трета позиция.