Шахтьор (Донецк) нанесе първа загуба на Манчестър Сити от началото на сезона, а това накара треньора на тима Пауло Фонсека да се появи в костюм и маската на Зоро на пресконференцията след мача. Успехът класира украинския тим в 1/8-финалите на Шампионската лига. „Защо точно Зоро? Преди Хелоуин журналист ме попита как се маскирам и аз му отговорих, че именно като Зоро. След това хванах бас с нашия директор и ето ме сега пред вас облечен по този начин”, коментира Фонсека.

Тимът от Украйна спечели с 2:1 в Харков срещата от група F и ще играе в елиминациите напролет, след като събра 12 точки. Въпреки загубата Сити спечели групата с 15. Двубоят в Харков беше без значение за англичаните и мениджърът им Хосех Гуардиола остави на скамейката основни играчи като Стърлинг и Агуеро и пусна някои млади на терена. Домакините откриха в 26-ата минута чрез Бернард, който изненада стража на Сити Едерсон като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата с красив диагонален удар. Само шест минути по-късно Шахтьор вкара и втори гол след грешка на вратаря Едерсон, който излезе да пресече една центрирана топка, но действа нерешително и Исмаили го преодоля, за да се разпише в опразнената врата. Десет минути преди края на мача Габриел Жезус уцели греда. Все пак „гражданите“ стигнаха до почетен гол в първата минута на добавеното време. Тогава реферът Бастен свири дузпа за нарушение на Бутко на Габриел Жезус. Зад топката застана резервата Серхио Агуеро, който вкара безкомпромисно.

В другия мач от групата Фейенорд победи с 2:1 у дома Наполи и отпадна с чест от евротурнирите, докато неаполитанците ще се включат в Лига Европа напролет. Италианският тим имаше минимален шанс да продължи в ШЛ, но за тази цел трябваше да спечели срещу Фейенорд, а в същото време Манчестър Сити да победи Шахтьор. Влезлият на мястото на контузения Лоренцо Инсиние полски нападател Пьотр Желински откри резултата още във втората минута, след като се разписа отблизо при едно центриране от пряк свободен удар на Амаду Диавара. В 33-ата минута домакините изравниха, след като Николай Йоргенсен с глава разстреля Пепе Рейна. Точно в този момент и Шахтьор поведе с 2:0 на Манчестър Сити, което повлия на настроението на неаполитанците. В края на мача Фейенорд остана с 10 души на терена, но въпреки това стигна до пълен обрат, след като Сен Жуст се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар.