Португалия стана първият шампион на Лигата на нациите, след като победи Холандия с 1:0 в Порто тази вечер. Тя прибави титлата към триумфа си на Евро 2016.

Голът отбеляза Гонсало Гедеш в 60-тата минута.

Двубоят на „Ещадио до Драгао“ започна с превес на домакините. До почивката гол не бе отбелязан. Звездата на Португалия Кристиано Роналдо отправи едва един точен удар през първата половина на мача.

Второто полувреме беше значително равностойно. Крилото на Валенсия Гедеш отправи мощен удар срещу вратаря Силесен и направи отбора си победител в Лигата на нациите.

Селекционерът на Португалия Фернандо Сантош похвали представянето на футболистите си във финала на турнира Лига на нациите срещу Холандия (1:0).

„Благодаря на отбора за показаната игра. Видяхме отборен дух, страст, както и добър и качествен футбол. Това бе първото издание на Лига на нациите и съм уверен, че турнирът ще стане класика. В него участва целия континент, а ние станахме първите победители и влязохме завинаги в историята. Знаехме на какво е способен Френки де Йонг. Нямахме някакъв особен план за негово удържане, но беше ясно – колкото по-малко свобода получава, толкова по-приятна за нас ще бъде играта. Да тренираш национален отбор не е лесно, работата силно се различава от клубната. Нашият сегашен състав е превъзходен, отборът игра с желание и бе прицелен в победата. Не само се отбранявахме, но и създадохме пет-шест голови положения. Ако искаш да побеждаваш, играй добре. Ние победихме, значи сме играли добре. Не е важно в какъв стил го направихме“, заяви той след двубоя на стадион „Драгао“.

Фернандо Сантош записа девети поред мач без поражение със своя отбор.