златан
Ибрахимович успя да вкара от втория опит.

Златан Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в историята на италианската футболна Серия „А“. Това обаче не бе достатъчно за отбора на Милан, който претърпя поражение с 1:3 в гостуването си от 27-ия кръг.

Удинезе поведе в деветата минута на срещата, когато Лазар Самарджич пресече неточен пас на Исмаен Бенасер в средата на терена и подаде в наказателното поле. Роберто Перейра засече топката от добра позиция и я изпрати в горния десен ъгъл за 1:0.

В самия край на първата част настъпи пълна драма. При отиграване на Леао, Яка Бийол изби топката с ръка и след преглед с ВАР Даниеле Довери посочи бялата точка. Оттам Ибрахимович нанесе плах удар и Силвестри съумя да го отрази. Секунди по-късно обаче главният съдия реши дузпата да бъде пребита заради преждевременно нахлуване на Бето в наказателното поле. От лагера на фриуланите избухнаха в протести, като техният наставник Андреа Сотил беше изгонен с червен картон.

Така се стигна до втори опит на Златан от бялата точка, като този път ударът му беше далеч по-убедителен, с което възстанови равенството. Това попадение превърна шведа в най-възрастния голмайстор в историята на Серия „А“ с неговите 41 години и 166 дни. Той изпревари досегашния рекордьор и легенда на „росонерите“ – Алесандро Костакура. Защитникът отбеляза последния си гол в италианския елит на 41 години и 25 дни през 2007-а.

Радостта на Ибрахимович и Милан обаче бе спряна твърде скоро. Бето даде отново преднина на Удинезе две минути по-късно след пас на Айзък Съксес, а в 70-ата минута Кингсли Ехизибуе оформи крайния резултат.

Загубата остави Милан на четвъртото място в класирането с точка зад Лацио и още една зад Интер. Рома пък е с една точка зад „червено-черните“ преди столичното дерби на „вълците“ срещу Лацио тази вечер.