Интер спечели Суперкупата на Италия за седми път
Снимка: БТА

За втора поредна година „Интер“ спечели Суперкупата на Италия. Този път „нерадзурите“ разбиха с 3:0 градския си съперник „Милан“ и спечелиха трофея за 7-и път в историята си, колкото имат и „росонерите“.

„Нерадзурите“ доминираха в двубоя, който се игра в Рияд, Саудитска Арабия и убедително стигнаха до успеха. Това е второто състезание за купата с участието на европейски клубове, което се провежда в Саудитска Арабия този месец. Преди няколко дни Барселона победи Реал Мадрид и взе Суперкупата на Испания в Рияд.

Италианецът Федерико Димарко изведе Интер напред още в 10-та минута, когато вкара след ниско центриране на Николо Барела. След това босненецът Един Джеко направи 2-0 в средата на първото полувреме с попадение в долния ъгъл на вратата.

Росонерите владееха повече топката през целия мач, но Интер беше по-ефективен и подпечата мача в 77-ата минута, когато носителят на Световната купа Лаутаро Мартинес завърши победата с чудесен технически удар.

Това е първият път в историята, в който Интер побеждава Милан във финал за купата на Италия, след като загуби финала през 1977 г. и през 2011 година.

Освен втори пореден, трофеят на Интер е общо седми, с което „нерадзурите“ изравниха Милан. Лидер по този показател остава Ювентус с деветте Суперкупи.