Брутален бой между феновете на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА прекрати мача между двата отбора от Първа професионална лига преди минути.

В 42-ата минута феновете на „черевените“ събориха оградите и нахлуха на терена, след което отидоха към сектор „А“, където започнаха да налагат запалянковци на домакините. Агитката на Локо, която стои на трибуна „Бесика“, също нахлу и се заформи масов бой. Реферът Ангел Ангелов и играчите се прибраха в съблекалните, а полицията успя да спре мелето, но чак след няколко минути.

След боя се видя, че има ранени хора, а полицията задържа част от вандалите.

Минути след прекратяването дежурният делегат реши двубоят да бъде подновен. В крайна сметка ЦСКА хобеди с 1:0 в Пловдив. Ключовият момент дойде в 35-та минута, когато Кирил Десподов се разписа след отлично изпълнение от свободен удар. До края не паднаха повече голове и „червените“ записаха победа. След този успех ЦСКА-София вече има 38 точки и се доближи на една от лидера Лудогорец, който утре приема Витоша Бистрица. Локомотив Пловдив заема 9-то място с актив от 20 точки.