Григор Димитров се провали още в първата си среща на ATP Masters 1000 турнира в Мадрид и отпадна след загуба от Милош Раонич с 5:7, 6:3, 3:6 за близо два часа игра.

Канадецът победи в първия кръг убедително квалификанта от Аржентина Николас Кикер с 6:3, 6:2, а сега записа втори успех и първи на клей срещу Гришо. Все пак българинът продължава да има положителен баланс от 3-2 победи срещу Раонич.

В първата част Раонич проби българина в 11-ия гейм и спечели със 7:5. Димитров взе втората част с 6:3 също след един пробив в четвъртия гейм. Нещата в решителната трета част бяха равностойни до

Гришо започна с убедителен гейм на свой сервис – 40:15, повеждайки в сета. Раонич обаче бързо изравни, печелейки своето първо подаване. Двамата взеха и следващите си две подавания, а в петия сет българинът изоставаше с 0:40, но въпреки това се измъкна и поведе с 3:2 гейма. Битката продължи да бъде оспорвана, а в 11-ия гейм Димитров отново изостана и този път не успя да спаси подаването си, допускайки пробив за 5:6. След това канадецът взе своя сервис и затвори тази част при 7:5 в своя полза.

Двамата спечелиха първите си подавания във втория сет, а в четвъртия гейм Гришо стигна до пробив и поведе с 3:1. Българинът веднага затвърди пробива и дръпна с 4:1, въпреки че в този пети гейм допусна изравняване до 40:40. Димитров и Раонич взеха следващите си сервис геймове, а в деветия българинът положи доста усилия, за да триумфира с 6:3 и да доведе срещата до трета решителна част.

Българинът и канадецът си размениха по един гейм в началото на третия сет, печелейки на свой сервис. В третия гейм Гришо спечели две точки, но те бяха крайно недостатъчно за пробив. След това българинът изравни за 2:2 след бърз сервис-гейм в своя полза. Раонич продължи да е безпогрешен на своето подаване, давайки само една точка на Димитров в петия гейм. Григор обаче също изравни бързо за 3:3. Седмият гейм бе далеч по-оспорван и все пак канадецът взе подаването си за 4:3 в своя полза. Раонич стигна до точка за пробив в следващия гейм и веднага се възползва, повеждайки с 5:3. Канадецът спечели подаването си за 6:3, а с това и мача.