Лионел Меси, ПСЖ

ПСЖ спечели с 2:0 дербито на арабските милиардери с Манчестър Сити. Лионел Меси отбеляза първия си гол с екипа на френския тим, който оглави група „А“ на Шампионската лига.

Тимът на Маурисио Почетино има четири точки, колкото и Брюж, но предимството е на страната на парижани, след като измъкнаха 1:1 в Белгия, а и са с по-добра голова разлика. Сити е на трета позиция с 3 т.

На „Парк де Пренс“ ПСЖ поведе в резултата още при първата си опасна атака – в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който отблизо отбеляза за 1:0.

В 26-ата удар с глава на Стърлинг, след това и добавката на Бернардо Силва се отбиха в напречната греда на вратата на домакините.

„Гражданите“ бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският гений проби, направи двойно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.

Резултатите до момента:

– в първа група: Пари Сен Жермен – Манчестър Сити 2:0 и Лайпциг – Брюж 1:2
– във втора: Милан – Атлетико (Мадрид) 1:2 и Порто – Ливърпул 1:5
– в трета: Аякс – Бешикташ 2:0 и Борусия (Дортмунд) – Спортинг /Лисабон/ 1:0
– и в четвърта: Шахтьор (Донецк) – Интер 0:0 и Реал (Мадрид) – Шериф (Тираспол) 1:2