ПСЖ, Ливърпул

Отборът на ПСЖ направи много сериозна крачка към класиране за осминафиналите на Шампионската лига, след като победи Ливърпул с 2:1 у дома в мач от група С на надпреварата.

Парижани имаха само един успех от началото на кампанията, но демонстрираха най-доброто от себе си, особено през първата част, за да стигнат до ценния успех, който ги доближава към фазата на елиминациите. Домакините започнаха много активно от самото начало и натиснаха своя съперник, което даде резултат в 13-та минута, когато Хуан Бернат се възползва от неубедителна намеса на защитата на Ливърпул и с удар по земя преодоля Алисон.

Мърсисайдци постепенно изравниха играта, но започнаха да оставят повече свободни пространства на съперника си, което бе наказано от смъртоносната контраатака на ПСЖ в 37-та минута, когато Неймар покачи на 2:0 след подаване на Мбапе отляво. Възпитаниците на Юрген Клоп успяха да се върнат в мача точно преди почивката, когато получиха право да изпълнят дузпа след глупаво нарушение на Анхел ди Мария срещу Садио Мане. Джеймс Милнър не сбърка срещу Джанлуиджи Буфон от бялата точка и намали изоставането на своите, а през втората част „червените“ натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяха да създадат чисти голови положения пред италианския страж.

Парижани от своя страна се отбраняваха умело и в крайна сметка запазиха преднината си, за да спечелят с 2:1, което означава, че при победа над Цървена Звезда в Белград след две седмици ще се класират за осминафиналите на Шампионската лига. В другия мач от групата Наполи победи сърбите с 3:1 у дома и оглави класирането с 9 точки, една повече от ПСЖ и с три пред Ливърпул Мърсисайдци ще трябва да вземат домакинството си на Наполи с два или повече гола в последния си мач, за да продължат участието си в турнира, докато равенството ще е достатъчно на италианците да излязат от групата. Цървена Звезда остава с четири точки и вече няма шанс да продължи напред.