Отборите на Берое и Верея не успяха да си отбележат гол в дербито на Стара Загора, като най-интересното беше преди началото срещата от първия кръг на Първа лига. Мачът започна с 30 минутно закъснение, заради проблеми с осветлението на стадион „Берое”.

5617379

Символичните гости завършиха с десет души, след като червен картон в 80-ата минута получи Мирослав Енчев.

Срещата стартира с атаки и към двете врати. В 7-ата минута хубав пробив на Здравко Илиев бе спрян от защитата на Берое. В 11-ата минута Педро Еуженио потърси Фирцулеску в наказателното поле на Верея, но Аргилашки се намеси отлично. Верея отговори с опит на Керкар да затрудни Душан Перниш.

5617374

Един от най-активните на терена Драгош Фирцулеску първо в 16-ата минута пропусна да открие резултата от близо, а само шест по-късно след хубав пробив не намери вратата.

Верея  имаше добрите възможности до края на полувремето. Валери Домовчийски пропусна отлична възможност в 31-ата минута. В самият край на първите 45 минути Здравко Илиев от добра позиция стреля над напречната греда.

След подновяването на играта Берое натисна своя противник. В 60-ата минута Павел Виданов с глава прати топката право в ръцете на Аргилашки. Отново вратаря на Верея блесна 11 минути след това. Тогава той излезе предвидливо, за да изпревари Ерик Почански.

Чак в 73-ата минута Георги Андонов можеше да вкара за Верея, но ударът му от фаул срещна стената.

5617376

В 80-ата минута Верея остана в намален състав. Мирослав Енчев получи втори жълт картон за симулация и респективно червен. Това даде импулс в играта на Берое и в 83-ата минута Педро Еуженио пропусна да открие резултата.

В последната минута на мача дойде и най-интересното положение. Удар на Георги Динков с глава срещна напречната греда, а отбитата топка беше уловена от Аргилашки.

Междувременно отборът на Локомотив (Пловдив) записа победа на старта на българския шампионат за пръв път от 11 години насам. Смърфовете се наложиха  с 2:1 над новака в елита Етър (Велико Търново). На стадиона в Ловеч, където ще домакинстват за момента играчите на Станислав Генчев,  черно-белите показаха, че са по-опитния тим и взеха три точки.

768x432

Автори на головете бяха Веселин Марчев и Дани Кики, докато за великотърновци почетното попадение бе дело на Цветомир Тодоров.

Наставникът на смърфовете Воин Войнов беше неприятно изненадан, малко преди началото на срещата от легендата на тима Мартин Камбуров, който отказа да вземе участие в мача заради конфликт с президента Христо Крушарски.

0764574001429698350_622494_292x224

В хода на срещата Войнов трябваше да направи и две принудителни смени, след като Димитър Везалов и Пауло Серджо получиха контузии.

След скучно начало Локо (Пловдив) издебна своя момент, за да открие с първата чиста ситуация в мача. В 31-ата минута Ванчо Траянов намери с отличен дълъг пас Веселин Марчев, който от своя страна технично си спря топката на гърди и без да се бави прониза Кирил Акалски.

В последната секунда на първата част гостите удвоиха преднината си. След размяна на пасове между Пауло Серджо и Дани Кики последният намери пролука за изстрел и с премерен шут с левия крак извън наказателното поле не остави шансове на вратаря.

8abfa1634b8aa095d38deebcd1f688bb

След почивката част действията на терена през по-голямата част от времето бяха в половината на гостите. Атаките на Етър обаче бяха доста неубедителни и едва след влизането на резервите Тодоров и Иван Петков се усети повече идея в играта на домакините.

В 67-ата минута дойде първата опасност пред вратата на Пиргов. Петков намери Тодоров на стрелкова позиция, но ударът му от границата на малкото наказателно поле попадна в обсега на вратаря, който спаси.

В 83-ата виолетовите успяха да намалят, след като Тодоров изпълни отличен пряк-свободен удар, който не остави шансове на Пиргов. Последва масиран натиск на Етър, който можеше да донесе изравнителен гол в последната минута, но удар на Петков с глава беше спасен отлично от Пиргов.

По този начин Локомотив се поздрави с успех в дебютния си мач въпреки сериозните си кадрови проблеми. Етър от своя страна демонстрира голяма енергия и желание за изява, но действията му бяха по-скоро хаотични.

00674436

Треньорът на Локомотив (Пловдив) Войн Войнов не беше наясно със ситуация около Мартин Камбуров, който отказа да вземе участие в мача с Етър.

„Камбуров има проблем с коляното, докторът така каза, вчера на тренировката е получил нещо, липсваше на отбора, но победата над Етър е заслужена“, коментира Войнов.

„Труден мач. Не си правих илюзии и поздравявам противника ни. Извадихме малко и късмет накрая. Срещу всеки тим ние ще играем за победа. Казвам го и на момчетата, заради феновете ще дадем всичко от себе си. Очаквам феновете да бъдат тройно и четворно повече, за да се представяме добре и в следващите срещи“,  завърши специалистът.