Пореден медал в колекцията на Ивелин Попов. Руският шампион Спартак (Москва) спечели за първи път в историята си Суперкупата на страната.

29221

Грандът от столицата победи един от градските си съперници Локомотив с 2:1 на собствения му стадион. Изходът на мача беше решен в продълженията след безрезултатни първи 90 минути.

Българският национал беше титуляр за Спартак и остана на терена до 71-та минута.

29198

Фарфан удари напречната греда още в 10-ата минута, а след това вратарят на червено-белите Ребров отрази удари на Мануел Фернандеш и Миранчук. Стражът на Локомотив Гилерме имаше решителна намеса четвърт час преди края на редовното време след удар на Куинси Промес.

Спартак успя да открие в 101-та минута когато парагваецът Лоренсо Мелгарехо изведе Луис Адриано в наказателното поле. Бразилецът се пребори с бранител на съперника и успя да прати топката под плонжа на вратаря на Локомотив Маринато Гилерме.

В 113-ата минута Куинси Промес сложи точка на спора след индивидуален пробив, завършил с удар в близкия ъгъл. До края железничарите успяха да стигнат до почетно попадение чрез Мануел Фернандес.