Колумбия победи Сенегал с минималното 1:0 в последен мач от група „Н“. Единственото попадение реализира Радамел Фалкао в

Колумбия победи Сенегал с минималното 1:0 в последен мач от група „Н“. Единственото попадение реализира Йери Мина в 74-ата минута. След края на груповата газа Колумбия е на първо място с 6 точки, на второ място е Япония с 4. Двата тима продължават към осминафиналите.

На трето място остана Сенегал също с 4 точки, но по-лоши показатели в един от критериите – брой на жълти картони (Япония има 4 жълти картона в трите мача, а Сенегал е с 6). До сравнение на броя на жълтите картони между Япония и Сенегал се стигна, след като всички други показатели бяха равни – точки, голова разлика, отбелязани голове и т.н. Така Африка остава без свои представители на осминафиналите на Мондиала.

На последно място в групата остана Полша с 3 точки.

На осминафиналите Колумбия очаква завършилия на второ място в група „G“ Англия или Белгия.

В 18-ата минута съдията Милорад Мажич даде дузпа за Сенегал, която обаче след намесата на ВАР отмени. В 25-ата минута Фалкао изпадна в засада, а имаше добър шанс да открие резултата. В 31-ата минута една от звездите на Колумбия Хамес Родригес се контузи и бе принудително заменен от Луис Муриел.

През второто полувреме Колумбия имаше предимство в играта, но отбеляза гол едва в 74-ата минута. Тогава Радамел Фалкао засече с глава центриране в наказателното поле и се превърна в герой за страната си.

До края на двубоя Сенегал се опитваше да стигне поне до равенство, което щеше да ги класира напред, но така и не застрашиха сериозно вратата на Колумбия.