Реал, ЦСКА /Москва/

Отборът на „Реал“ /Мадрид/ допусна унизителна домакинска загуба от ЦСКА /Москва/ с 0:3 в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Тимът на Сантяго Солари си бе осигурил първото място в група G още преди двубоя на „Сантяго Бернабеу“, като наставникът на тима даде шанс на някои от играчите, които по-рядко попадат в игра, но в титулярните 11 на Кралския клуб имаше и основни футболисти като Тибо Куртоа, Марсело, Иско, Марко Асенсио и Карим Бензема, а през втората част на терена се появиха в игра Гарет Бейл, Тони Кроос и Даниел Карвахал.

Въпреки че имаха контрол над топката, домакините допуснаха много неточности и позволиха на съперника да отправи цели 11 удара към вратата на Куртоа, шест от които точни. Резултатът бе открит от Фьодор Шалов в 37-та минута, а още преди почивката московчани удвоиха преднината си чрез Георги Шенников. Сол в раната на „Реал“ сипа новият исландски национал Арнор Сигурдсон с трето попадение в 73-та минута. До края на срещата победителите в последните три издания на турнира така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение и по този начин записаха тежка домакинска загуба.

Отборът на ЦСКА /Москва/ пък може да се похвали с две победи над „Реал“ /Мадрид/ през есента, след като победи именития си съперник и у дома с 1:0 в първия мач. Въпреки това руският тим няма да участва дори в „Лига Европа“ напролет, след като завърши на последно място в групата със седем точки. Същият актив натрупа и отборът на „Виктория“ /Пилзен/, който днес победи „Рома“ с 2:1, но чехите имат по-добър баланс в преките двубои с ЦСКА. Ян Коварик и Томас Чори отбелязаха головете за „Виктория“ в Пилзен, а Ченгиз Юндер се разписа за „вълците“, които завършват на второ място в групата и ще чакат жребия в понеделник.