Реал Мадрид не остави шансове на Севиля и го победи с 4:1 в мач от предпоследния 37-ми кръг на Примера дивисион. Два гола за успеха на „Сантяго Бернабеу” отбеляза Кристиано Роналдо, а по един добавиха Начо и Тони Кроос. Попадението на испанеца обаче беше меко казано дискусионно. За Севиля почетното попадение през второто полувреме отбеляза черногореца  Стеван Йоветич.

Реал Мадрид успя да забърка сериозно противоречие с първото си попадение в двубоя. Централният защитник Начо Фернандес откри резултата в 11-ата минута при, меко казано, дискусионно изпълнение на пряк свободен удар.Съдията Ундиано Майенко също изигра немалка роля в куриозната случка, която бързо предизвика негативни коментари в социалните мрежи.  В случая Марко Асенсио изработи нарушение точно пред дъгата и още докато лежеше на земята, неговият съотборник Фернандес се възползва и изпълни.  Това се случи буквално секунда или две след съдийския сигнал за фаула, а в същия миг играч на Севиля помагаше на Асенсио да се изправи.

В 23-ата минута Хамес Родригес стреля опасно, но вратарят на Севиля беше на мястото си, избивайки кълбото, но топката стигна до Роналдо и той вкара поредния си гол в първенството, правейки резултата 2:0 в полза на Реал (Мадрид).

В 49-ата минута Стеван Йоветич беше точен и върна надеждите на севилци поне за равенство като с далечен удар той не остави шанс на Навас.

В 78-ата минута на срещата Реал стигна и до трети гол, като отново звездата на белия балет  Кристиано Роналдо се разписа от 12 метра, след като бранителите на Севиля не успяха да му се противопоставят. Малко след това Тони Кроос оформи крайното 4:1.

Така след успеха Реал е на второто място след Барселона, с еднакъв точков актив с каталунците – 87, но с мач по-малко от Барса. Севиля е на 4-ото място с 69 точки.

Каталунците продължават гонитбата с Реал Мадрид, след като спечелиха убедително с 4:1 при гостуването на Лас Палмас. Неймар бе над всички след като отбеляза хеттрик, а един гол добави Луис Суарес. За островитяните се разписа Педро Бигас в 63-ата минута.

Луис Суарес отбелязва втория гол във вратата на Лас Палмас

Въпреки победата шансовете на Барселона за защита на титлата от първенството станаха много малки след победата на Реал Мадрид над Севиля. Белите трябва да изгубят цели три точки в оставащите си два шампионатни мача – срещу Селта и Малага.

Барселона приключва сезона в Примера идния уикенд с домакинство на Ейбар. Каталунците завършват сезона на 27 май с финал за Купата на краля срещу Алавес.