Реал (Мадрид) спечели рекордна 33-та титла на Испания. Футболистите на Зинедин Зидан се наложиха с 2:0 като гости на Малага в мач от последния кръг на Примера и ликуваха с трофея за първи път от сезон 2011/2012 година. Кралският клуб се нуждаеше поне от точка при гостуването си на „Ла Росаледа” и успяха да победят след голове на Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

Реал Мадрид откри резултата по-малко от две минути след началото на двубоя. Защитата на домакините подари топката на Иско, който пусна извеждащ пас за Кристиано, португалецът финтира вратаря и необезпокояван реализира за 0:1.

В 55-ата минута Реал (Мадрид) отбеляза доста спорен втори гол. След изпълнение на корнер Рамос не успя да вкара, Камени изби, топката се отби от гърдите на Рафаел Варан и попадна на крака на Бензема, който реализира отблизо. Повторенията показаха, че по-скоро има засада на френския стрелец в момента на рикошета в гърдите на Варан.

Играчите на Реал (Мадрид) пристигат на площад Сибелес

С успеха (Реал Мадрид) е новият шампион на Испания. Лос бланкос постигнаха своето и триумфираха в Ла Лига, показвайки, че са най-стабилния отбор в първенството.

Голмайсторът на Реал (Мадрид) – Кристиано Роналдо , говори откровено в микс зоната след срещата на белите с Малага.

„Хората говорят за мен като за лош човек, като за престъпник. Не гледам телевизия, защото ако гледам, няма да имам личен живот. Говорят лоши неща за мен, за проявите ми на и извън терена. Когато ме критикуват за футболни неща, това не ме притеснява. Хората винаги са с два камъка в ръка, когато аз говоря. Не съм светец, но не съм и дявол, въпреки че много хора казват, че съм. Това не ми харесва, защото имам семейство, майка, дете. Не ми харесва, когато говорят глупости. Аз не правя глупости“, сподели твърдо най-добрият футболист в света за изминалата година.

Старши треньорът на Реал Мадрид – Зинедин Зидан беше щастлив след завоюваната шампионска титла.

„Може да не ми личи, но вътрешно съм много щастлив. За мен Ла Лига е най-прекрасната, невероятно е да я спечелиш. Много съм доволен. Успяхме да постигнем целта си с много труд и характер. Беше много трудно, сложно в някои аспекти, но в крайна сметка първенството свърши, а ние сме най-отгоре. Беше изключително важно да станем шампиони. Толкова години не бяхме печелили тази титла. Този трофей е много ценен, а за Реал Мадрид е още по-ценен, защото е най-добрият отбор в света. Страхотно е. Заслугата е на всеки един, но най-вече на играчите, които се бориха. Какво да кажа за Кристиано? Той винаги е там и прави разликата. Радвам се за него и за всички. Сега трябва да празнуваме, за да зарадваме хората. По-късно ще се приготвяме за финала в Шампионската лига“, заяви Зидан на пресконференцията след двубоя с Малага.

Междувременно Барселона измъкна трудна победа с 4:2 в последния си мач за сезона в Примера дивисион срещу Ейбар. Домакините на „Камп Ноу” бяха поставени до стената от своя съперник, който поведе с два гола на Такаши Инуи в 7-ата и 61-ата минута, но автогол на Давид Жунка в 63-ата минута и попадения на Луис Суарес в 74-ата и Лионел Меси от дузпа в 75-ата и още един в 90-ата минута донесоха обрата на каталунците, които пропуснаха и още една дузпа в 70-ата минута. Този успех обаче бе само утешителен за феновете на домакините, тъй като Реал Мадрид не допусна изненада и победи Малага с 2:0 и не даде шанс да бъде изместен от първото място, като ликува с титлата за сметка на Барса.

Треньорът на Барселона Луис Енрике похвали своите играчи след трудната победа с 4:2 над Ейбар.

“Мачът започна лошо и не успяхме да се съвземем бързо, след което стана доста трудно. Не бяхме достатъчно постоянни през сезона, особено в домакинските си мачове, и това ни изигра лоша шега. Отборът направи и много хубави неща през кампанията, но понякога границата между победа и загуба е доста малка. Искаше ми се да продължим да печелим титли, но е видно, че и други отбори искат същото и понякога е трудно да ги преборим. Днес знаехме, че не всичко зависи от нас. Въпреки това се борихме докрай, но сега остава единствено да поздравим новия шампион. Тръгвам си с много топли чувства към всеки от играчите, към клуба и към феновете. Преди слушах много пъти как Пеп хвали футболистите и сега разбирам защо. Няма как да постигнем всички тези успехи без тяхната помощ. Нещата можеха да се развият доста по-зле. Няма за какво да съжалявам. Постигнахме много хубави неща тук. Барселона е голям клуб и е нормално да е трудно. Късметлия съм, че бях тук като играч и като треньор. Не беше лесно и няма да бъде лесно и занапред за моя наследник”, заяви специалистът.

Лионел Меси  пък е голмайсторът на Примера дивисион за сезон 2016/2017 година. Аржентинецът вкара два гола във вратата на Ейбар и така завърши кампанията с 37 попадения на сметката си в 34 изиграни мача. Това е четвърти трофей „Пичичи” в кариерата на Меси.

Лионел Меси и Луис Суарес завършиха сезона в Примера с 37 и 29 гола

Втори в тази своеобразна класация остана неговият съотборник Луис Суарес. Уругваецът завършва сезона с 29 гола в 35 мача с екипа на каталунците. Звездата на Реал Мадрид – Кристиано Роналдо, който има три подобни отличия във витрината си, този път остана едва трети с 25 попадения в 29 мача.

С четвъртото си голмайсторско отличие Меси излезе на 3-ото място по най-много трофеи “Пичичи” в историята. Така той се изравни с легендата Ференц Пушкаш. С повече отличия са само четирима играчи – Телмо Сара с 6 и Алфредо ди Стефано, Уго Санчес и Кини с по 5. Почти сигурно Меси ще спечели и „Златната обувка“ за най-добър голмайстор в Европа, тъй като шансовете да бъде изместен от първото място са илюзорни.