Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид надигра у дома Барселона с 2:0 в 423-то издание на Ел Класико в среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Кралският клуб влезе в дербито с изоставане от две точки от вечния съперник, но започна по-добре сблъсъка игрово и отправи няколко неточни удара по посока вратата на Марк-Андре Тер Стеген. От своя страна, гостите рядко достигаха до опасности пред стража на Реал Тибо Куртоа. След изтичането на първия половин час игра, каталунският гранд стигна до две добри ситуации пред белгийския вратар – първо, Артур не успя да намери целта, а впоследствие изстрел на Лионел Меси попадна в обсега на Куртоа и той изби встрани.

През втората част „Белият балет“ бе по-настъпателният в действията си и Иско на два пъти имаше шанс да изведе Зинедин Зидан и компания напред в резултата. Това в крайна сметка се случи в 71-та минута, когато Тони Кроос изведе по фланга Винисиус Жуниор, той напредна и след изстрел, рикоширал в Жерар Пике, реализира за 1:0. В края на срещата домакините подпечатаха трите точки след точната интервенция на влезлия от резервната скамейка Мариано Диас.

Така, Реал се върна на върха в Ла Лига с точка преднина пред Барса и се реваншира на своите привърженици за загубата от Леванте в предишния кръг. За каталунците пък това беше пето поражение извън дома. В следващия кръг мадридчани гостуват на Бетис, докато „блаугранас“ излизат срещу Реал Сосиедад.