Реал (Мадрид) спечели първата среща от спора за Суперкупа на Испания, след като победи с 3:1 Барселона в „Ел Класико“ на „Камп Ноу“.

Двата тима излязоха на терените с най-добрите си футболисти и готови за битка, а интересни моменти и пред двете врати не липсваха. Ернесто Валверде заложи на юношата на клуба Жерар Делофеу за заместник на продадения Неймар, който да подпомага атаките на Лионел Меси и Луис Суарес.

Зидан пък не рискува със своята звезда Кристиано Роналдо в титулярния състав на Реал, но португалецът се появи в 58-ата минута и изигра ключова роля за развитието на мача и победата на кралския клуб.

Кристиано Роналдо

През първото полувреме двата тима се разучаваха. Опасни удари имаше и към двете врати, но до гол така и не се стигна. В 50-ата минута Жерар Пике опита да изчисти топка от своето наказателно поле, но вместо това я прати в собствената си врата, за да открие резултата – 1:0 за Реал.

Две минути по-късно португалецът обаче напусна игра, след като получи втори жълт картон. Роналдо падна в наказателното поле в търсене на дузпа, но съдията отсъди симулация.

Въпреки че останаха с човек по-малко, възпитаниците на Зинедин Зидан успяха да стигнат до трето попадение, което сложи край на спора. Точен беше Марко Асенсио, който прати топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата.

Реваншът, който ще се изиграе на „Сантяго Бернабеу“ и ще определи носителя на Суперкупата, е на 17 август.

“Не искам да говоря за съдиите. Смятам, че изиграхме страхотен мач. Единственото, което ме притеснява е червеният картон на Роналдо. Може и да нямаше дузпа в тази ситуация, но червеният картон бе леко пресилен. Няма как да променим случилото се и ще трябва да довършим започнатото в сряда.

Хубавото е, че и с 10 човека се борихме здраво и вярвахме докрай в победата. Да не забравяме обаче, че това е само първият мач и има и реванш. Доволни сме от резултата, но сблъсъкът още не е приключил. Нека се насладим на победата днес и утре, а след това ще мислим за двубоя в сряда”, заяви след срещата Зинедин Зидан.

Наставникът на Барселона Ернесто Валверде остана разочарован от загубата.

“Борихме се до последно. Успяхме да изравним, но веднага след това ни вкараха фантастичен гол, а след това и още един. Имаше моменти, в които можехме да поведем с 2:1, но не се възползвахме. Във футбола трябва да използваш своите възможности, а не само да ги създаваш.

Като цяло мачът бе доста равностоен. Всеки от двата отбора има свой стил. Реал ни наказа на контраатака. Те са отбор, който действа добре, когато има повече свободни пространства. Така падна вторият гол, което бе много неприятен момент за нас.

Въпреки това не се притеснявам, че тази загуба ще има някакъв негативен ефект. Резултатът е неприятен и дава голямо предимство на съперника, но ние гледаме напред към следващия мач”, коментира Валверде.