Реал Мадрид, Валядолид

Реал Мадрид победи Валядолид с 4:1 като гост в двубой от 27-и кръг на Примера дивисион. През първото полувреме Рубен Алкарас от тима на домакините пропусна дузпа, а освен това арбитърът отмени два гола на Серхи Гуардиола.

В първия случай съдията използва системата за видеоповторения, а във втория страничният съдия вдигна флага за засада.

Ануар Тухами даде преднина на домакините в 29-ата минута, но след само пет минути Рафаел Варан от близко разстояние изравни резултата. В началото на второто полувреме Карим Бензема изведе Реал напред с гол от дузпа и отново той направи 3:1 в 59-ата минута. В 80-ата полузащитникът на „белия балет“ Каземиро получи втори жълт картон, но малко след това Лука Модрич фиксира крайното 4:1. Реал заема трето място в класирането с 51 точки, 12 по-малко от лидера Барселона. Валядолид с 26 пункта е на 17-о място.