Реал Мадрид

„Реал“ /Мадрид/ спечели трета поредна титла от Световното клубно първенство по футбол, след като Лука Модрич и Серхио Рамос отбелязаха за 4:1 за крайната победа над местния отбор „Ал Аин“ в Абу Даби в събота.

За победителите голове вкараха: Лука Модрич (14 минута), Маркос Йоренте (60 минута), Серхио Рамос (79 минута), а халфът на „Ал-Айн“ Яхия Надер изпрати топката в собствената си мрежа, отбелязвайки автогол в 91-та минута. За губещия отбор отбеляза Цукаса Сиотани (86 минута).

По-рано, в мач за трето място, аржентинският „Ривър Плейт“ победи японския „Кашима“ с резултат 4:0.

„Реал” участва в клубния световен шампионат за пети път, в сметката на клуба са четири победи (2014, 2016, 2017, 2018) и едно четвърто място (2000). Отборът от ОАЕ за първи път се класира на турнира.

Световното клубно първенство се провежда от 2000 г., когато Международната футболна федерация реши да организира собствен турнир вместо мачовете за Междуконтиненталната купа, за която от 1960 г. спорят най-силните клубове от Европа и Южна Америка. В шампионата участват най-силните клубове от федерациите на шест континента и един отбор, получил специална покана от организаторите.