Реал Мадрид е на само една точка от рекордната 33-та титла на Испания ! Футболистите на Зинедин Зиден не оставиха шансове на домакините от Селта и ги победиха с категоричното 4:1 в отложен мач от 21-ия кръг. С успеха, Реал Мадрид се намира на 3 точки пред втория Барселона, и единствено при загуба от Малага в следващия последен кръг, титлата би отишла при каталунците.

Главният заподозрян за Реал (Мадрид) отново се казваше Кристиано Роналдо. Португалецът отбеляза първите две попадения в 10-ата и 48-ата минута. В 69-ата минута Джон Гуидети успя да върне едно попадение, но след това Карим Бензема и Тони Кроос подпечатаха успеха за Кралския клуб. Домакините завършиха мача в намален състав, след като Яго Аспас получи меко казано спорен втори жълт картон за симулация в средата на втората част.

Гостите успяха да отбележат още с първата си по-добра атака. Иско подаде към Роналдо, който с мощен изстрел от около 13 метра откри резултата. Селта правеше всичко по силите си за да се върне в мача, но шутовете на Джони Кастро, Пионе Систо и Адам Вас бяха отразени от Кейлор Навас.

Втората част започна с домакински натиск, а мадридчани се възползваха от свободните пространства и организираха перфектна контраатака завършила с второто попадение на Роналдо в мача. Иско напредна през центъра и отново асистира на португалеца, който без особени притеснения отбеляза 24-тия си гол в първенството през сезона.

Малко по-късно и съдията Хуан Мартинес реши да се изяви под светлината на прожекторите. В 62-ата минута Яго Аспас бе препънат от Серхио Рамос в наказателното поле, но вместо да даде дузпа за Селта, арбитърът извади втори жълт и червен картон на нападателя на домакините. Само две минути след това, при почти идентично положение пред другата врата, Роналдо падна в пеналта, като и този път реферът не посочи бялата точка, но странно защо не даде и картон на нападателя на гостите.

Дори с човек по-малко играчите на Селта не се предадоха и първо в 68-ата минута Адам Вас пропусна страхотна възможност отблизо. Минута след това грешка на Иско в средата на терена позволи на Систо да му отнеме и да намери Джон Гуидети, който стреля и след рикошет топката се озова във вратата за 1:2.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 71-ата минута Реал си върна преднината от два гола. Марсело се освободи в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, като Бензема отблизо засече във вратата за 1:3.

В 88-ата минута Реал (Мадрид) стигна до нов гол, след като Тони Кроос получи чудесен пас в пеналта, финтира прекия си пазач и вкара за крайното 1:4.

Кралският клуб направи това, което се искаше от него и взе ценни три точки, с които е на път да си осигури титлата в Примера дивисион. Отборът вече е на върха в класирането с 90 точки. Селта пък остава на 13-ата позиция с 44 точки, като отборът продължи черната си серия от 9 поредни мача без победа във всички турнири.

Кристиано Роналдо отбелязва първото попадение във вратата на Селта

С поредните отбелязани попадения Кристиано Роналдо покори нов голов връх в своята кариера. С двата си гола срещу Селта, нападателят вече има 368 гола за първенство на сметката си, като така стана най-добрият голмайстор в историята във водещите пет първенства в Европа.В тази бройка влизат всички голове, които Роналдо е вкарал за шестте си години в Мачнестър Юнайтед в Премиър лийг, както и попаденията му в Ла Лига с екипа на Реал.

Така той изпревари досегашният лидер в тази класация Джими Грийвс, който има 366 гола в 528 мача. Трети е Герд Мюлер с 365 попадения, а четвъртото място се заема от Лионел Меси с 346 попадения.

Най-добрите голмайстори във водещите 5 първенства в Европа (Англия, Германия, Италия, Испания и Франция):