Реал Мадрид, Рома

Отборът на Реал Мадрид постигна втори успех над Рома в Шампионската лига, след като надви ,,вълците“ с 2:0 насред ,,Олимпико“. По този начин ,,Кралският клуб“ ще завърши групата на първо място дори при поражение в последния си мач срещу ЦСКА Москва на ,,Сантяго Бернабеу“ и победа на Рома над Виктория Пилзен в Чехия, поради по-добрата си статистика в преките мачове с римляните.

Двубоят започна по-добре за гостите, които опитаха на няколко пъти да притеснят вратата на Робин Олсен. Първо центриране към Карим Бензема замалко не бе оползотворено от френския нападател, а в последствие удар на Лука Модрич рикошира в крака на Бензема, но изстрелът бе отразен от шведския страж. Въпреки тези ситуации, Рома имаше по-чистите положения пред Тибо Куртоа.

Малко след половин час игра домакините организираха най-добрата си атака – центриране в наказателното поле намери централния защитник Федерико Фацио, чийто удар бе блокиран от Дани Карвахал.

Мигновено след това Патрик Шик шутира към Куртоа, но белгийският вратар бе на своето място и спаси рамката си от сигурен гол. Последва нов шут, дело на Александър Коларов, но топката мина близо до гредата.

В добавеното време на първата част Рома пропусна най-чистото положение в мача. Грешка на Карвахал позволи на Николо Дзаниоло да центрира по земя, където непокритият Ченгиз Юндер от няколко метра стреля над вратата.

Втората част започна по отличен начин за възпитаниците на Сантяго Солари, които като по чудо не губеха в резултата на полувремето. Фацио върна топката с глава към Олсен, но там бе Гарет Бейл. Уелсецът овладя спокойно и с плътен удар с левия крак откри резултата за ,,белия балет“. Малко след това ,,вълците“ можеха да възстановят статуквото, но шут на Дзаниоло бе блокиран и излезе в ъглов удар.

След около час игра настоящият европейски клубен шампион реши всичко в мача с втори гол. Негов автор стана Лукас Васкес, който получи топката с глава от Бензема и отблизо не остави шансове на Олсен. Попадението уби интригата в мача, като до края Реал разиграваше коженото кълбо съвсем спокойно и при няколко бързи контраатаки можеше да вкара и трети гол, но Олсен прояви класа при удари на Бензема и Васкес.

Така Реал със сигурност ще бъдат първи в крайното класиране, докато Рома остават втори в подреждането. В другия мач от групата Виктория Пилзен обърна ЦСКА Москва като гост. Домакините поведоха чрез Никола Влашич от дузпа в 10-та минута.

Бившият футболист на Левски Роман Прохазка пропусна дузпа за чехите малко преди паузата, но през втората част се реваншира, изравнявайки резултата. В края на срещата Лукаш Хейда реализира победния гол и осигури ценния успех за Пилзен. Ето и останалите резултати от вечерта: