Реал (Мадрид) победи Ливърпул с 3:1 в битката за трофея в Шампионската лига и спечели рекорден 13-и трофей, трети поред и четвърти в последните пет години.

Двубоят ще се запомни с контузията на звездата на Ливърпул Мохамед Салах, който напусна още в 30-ата минута, с двете грешки на стража на мърсисайдци Лорис Кариус и с двата гола на Гарет Бейл, появил се като резерва, първият от които истинско бижу.

Карим Бензема изведе испанците напред в 52-ата минута, след като вратарят на съперника хвърли топката в краката му и се получи рикошет. Четири минути по-късно Садио Мане изравни след удар от близо при центриране от корнер. Резервата Гарет Бейл се превърна в жокер за Реал, след като вкара със задна ножица в 64-ата минута, копирайки изпълнението на Роналдо от 1/4-финала с Ювентус. Уелсецът вкара и в 83-ата минута със силен удар, който огъна пръстите на вратаря на Ливърпул за 3:1.