След пет поредни победи във всички турнири Реал (Мадрид) загуби изненадващо с 0:1 при визитата си на Еспаньол в среща от междинния 26-и кръг на Примера дивисион. Така „кралският” клуб остава само с две точки аванс пред четвъртия Валенсия, който е с мач по-малко и днес гостува на Атлетик в Билбао.

Реал пристигна в Барселона без голмайстора си Кристиано Роналдо. Португалецът получи почивка от треньора Зинедин Зидан преди важния реванш срещу ПСЖ в Париж от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Футболистите на столичния тим имаха инициативата в началото и в 7-ата минута Гарет Бейл можеше да се разпише при 116-ия си мач за тима, с който изравни постижение на Дейвид Бекъм за най-много срещи от британец с екипа на „белия балет”. Ударът с глава на уелсеца след центриране на Ашраф Хакими бе спасен от вратаря Диего Лопес.

След половин час игра Жерард Морено се разписа за домакините, но голът не бе признат заради засада. Пет минути преди края не първата част Виктор Санчес игра с ръка в наказателното поле на каталунците при удар по земя на Бейл, но дузпа за гостите не последва.

„Кралете” продължиха да са по-активни и след почивката, но Диего Лопес ги отчая с добрите си намеси. Постепенно домакините започнаха да поглеждат по-често в предни позиции и четвърт час преди края Жерард Морено бе много близо до гола, но Кейлор Навас спаси удара му от близка дистанция. Минута по-късно и Серхио Гарсия опита късмета си с удар от въздуха, но не намери целта.

В добавеното време на срещата Марко Асенсио от гостите се размина с топката близо до вратата на Диего Лопес, а буквално в последните секунди Жерард Морено (90+3) шокира „белия балет” и донесе победата за домакините.

След загубата Реал е трети с 51 точки. Еспаньол се изкачи на 13-а позиция с 31 точки преди останалите срещи от кръга.