Рилски спортист спечели бронзовите медали в надпреварата на Националната баскетболна лига. Отборът от Самоков победи Черно море Тича във Варна след много силна трета част с 94:62 точки и се поздрави с успех в серията с 2:0 победи.

Двата отбора изиграха много интересна и оспорвана първа част. След равностойно начало гостите успяха да поведат на два пъти с по четири точки, но играчите на Черно море Тича изравниха при 16:16 точки, 3.42 минути преди края на първата част. До края на първата четвърт стрелбата на домакините не беше на нужното ниво и гостите взеха първата част с 22:18.

Домакините започнаха много добре втората част и на два пъти намаляваха пасива си на само точка. Гостите дръпнаха с 5 точки при 30:25 след около три минути игра. Отборът на Черно море Тича допускаше много грешки, а гостите се възползваха максимално добре в края на втората част поведоха с 10 точки при 41:31. На почивката авансът на Рилски спортист бе 10 точки – 43:33.

След почивката Рилски спортист бе по-добрият отбор. Гостите успяха да реализират 13 срещу 2 точки за около три минути и половина игра и авансът им стана 21 точки – 56:35. Самоковци продължиха да трупат преднина, която в края на третата част достигна до 29 точки – 75:46.

През последната част гостите не оставиха никакви съмнения кой отбор заслужава бронзовите медали, доиграха спокойно четвъртината и заслужено спечелиха мача с 94:62.