Роджър Федерер записа победа в последователни сетове над Роберто Баутиста Агут в 1/4-финален мач от Мастърса в Монреал, като по този начин вече има 15 поредни успеха и е на два от това да спечели шестата си титла през сезона. Швейцарецът още няма загуба на Мастърс турнир и в надпревара от Големия шлем през 2017 г.

Световният №16 влезе в двубоя много солидно, сервис геймовете му протичаха по негов вкус и не оставяше опонентът му да води играта. Маестрото също бе безупречен при подаванията си и чакаше удобен момент да се пробва за нещо по-сериозно от посрещане.

5669654

Такъв му се отдаде в седмия гейм, в който Роджър докара точките до дюс, но в употреба на опонента му влезе добрият начален удар – 3:4. Федерер изравни с подаване на нула и отново постави под напрежение Роберто.

При 15:0 в деветия гейм швейцарецът излезе на мрежата, а присъствието му притесни Агут, който сбърка видимо лесен удар. Федерер впоследствие поведе 40:15, като изпусна първата възможност с неточно стоп воле, но при втората влезе в разиграване на втори сервис с агресивен ретур и принуди испанеца да сбърка, постигайки брейк в заключителната част от сета. При 5:4 бившият №1 сервираше за частта и не отпусна точка.

19-кратният шампион от Големия шлем проби в откриващия гейм на втория сет, но при 30:40 в собственото си подаване пласира удар в мрежата, с който рибрейкът бе налице. Маестрото обаче се поправи, взе аванс от 40:0 и реализира третия брейкбол, за да излезе отново напред в резултата – 2:1.

Роберто Баутиста Агут

В четвъртия гейм Роджър дръпна експресно 40:0 и след ретур в аут на следващата точка успя да затвърди и да наложи контрол над двубоя. Баутиста Агут намали на 2:3, а после дръпна 40:15 от посрещане, но не се възползва и от двете възможности да върне и втория брейк.

При 5:4 Федерер сервираше за победата, поведе 40:15, а в следващото разиграване пласира форхенд в краката на испанеца, който върна топка в мрежата – 6:4.

В спор за място на финала Федерер ще играе с Робин Хаасе.

С успеха Роджър Федерер е на две победи от спечелването на 27-та си Мастърс титла.

„Отплаща се това, че играя агресивно в Монреал в допълнение на факта, че се чувствам комфортно на мрежата. И защо да не прекарам повече време там, вместо да седя на основната линия“, каза Роджър след успеха.

„Смятам, че свърших отново страхотна работа тук, въпреки че беше трудно да се контролира топката. Постепенно налучках един приличен ритъм. В предишния двубой с Ферер имах трудности в началото, но днес беше по-добре. Бях по-отговорен и атакувах“, добави Федерер.