Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна ударно на първия за годината турнир от Големия шлем „Аустрелиън Оупън“. 26-годишният хасковлия отнесе квалификанта Денис Новак с 6:3, 6:2, 6:1. Мачът продължи малко повече от час и 30 минути. Любопитно впечатление прави екипът, с който играе Димитров в турнира. Той е розов.

Това беше първи мач на българина с Новак, който не може да се похвали със сериозни успехи в тура, както и в ранглистата, където рекордното му класиране е №195. В момента австриецът е 224-и в света.

Във втори кръг в Мелбърн Григор ще спори срещу победителя от мача между Елиас Имер и Макензи Макдоналд, които също влязоха в основната схема от квалификациите.

Припомняме, че миналата година първата ни ракета достигна до полуфиналите в Мелбърн, където загуби след епичен мач срещу Рафаел Надал.

Григор Димитров стигна до ранен пробив и бързо поведе с 4:1 в първия сет. Българинът играе спокойно и контролира мача от самото начало, въпреки че в първия гейм направи две двойни грешки. Съперникът му, който премина три кръга квалификации, показа леко притеснение от това, че играе на „Род Лейвър Арина“.

Миналогодишният полуфиналист на моменти разиграваше австриеца от единия до другия край на корта и не му оставяше много време за реакция. Новак имаше проблеми със сервиса на Григор и с ретурите му. Той спаси пет сетбола в осмия гейм, в който българинът редуваше великолепни отигравания с грешки от бекхенд. Димитров пропусна още два сетбола при свой сервис преди да успее да сложи край на първата част.

Третият в света започна ударно втория сет и проби в първия гейм. Без да демонстрира всичките си оръжия Григор печелеше гейм след гейм и стигна до нов пробив за 4:1. След две двойни грешки обаче се стигна до два шанса за пробив за Новак. Българинът без особени проблеми се справи със ситуацията, печелейки четири поредни точки. Малко по-късно и вторият сет беше история, спечелен с 6:2.