Серина Уилямс
на снимката: Серина Уилямс

Американката Серина Уилямс продължи похода си към рекордна 24-та титла от Големия шлем, след като победи световната номер 1 Симона Халеп с 6-1, 4-6, 6-4 в оспорван мач от осминафиналите на Аустрелиън Оупън.

В предишния кръг Халеп се наложи убедително над сестрата на Серина – Винъс, но днес не успя да се справи със седемкратната шампионка. Уилямс започна много силно мача и даде само един гейм на съперничката си в първия сет, след което рано дръпна с пробив във втората част. Халеп показа характер и заигра много силно, за да обърне резултата и да вкара мача в решаващ трети сет. В неговото начало румънката изглеждаше по-стабилна и агресивна, но Серина използва силния си сервис, за да отрази три възможности за пробив. Американката използва своя шанс в седмия гейм на сета и стигна до пробив, след което нямаше проблем да затвори мача на собствен сервис след час и 47 минути игра.

По този начин Уилямс се класира за четвъртфиналите в Мелбърн за 12-ти път в кариерата си, като там ще се изправи срещу бившата номер 1 в света Каролина Плишкова, която по-рано днес разби Гарбине Мугуруса с 6-3, 6-1.