Серина Уилямс

Серина Уилямс е печелила много титли, сред които и 23-те и от турнири от Големия шлем, но не винаги тя си тръгва от корта в добро настроение. Особено когато е успяла да вземе само 1 гейм в 2-сетов мач!

Колкото и невероятно да звучи, американската тенисистка, която през 2017 г. стана майка за първи път и си взе почивка от корта, загуби с 1:6, 0:6 в първия кръг на турнир в САЩ.

Тежката загуба ѝ нанеса Джоана Конта.

Никога преди в професионалната си кариера, който стартира през 1995 г., Серина не е взимала само 1 гейм! Още повече Уилямс записа 25 непредизвикани грешки и не успяваше да вкара първи сервис в 41% от случаите.

„Тя очевидно не игра на най-доброто си ниво, нито се доближи до него. Опитах да изиграя мача по моя начин“, каза Конта след разгромната победа

Серина всъщност бе в добра серия, като през юли месец дори игра на финал на „Уимбълдън“, но загуби от Анджелик Кербер.