Баскетболната Евролига стартира по фантастичен начин в четвъртък вечер. Шампионът Фенербахче загуби в Испания като гост на Уникаха. ЦСКА изоставаше в Москва от Олимпия Милано, а 18-годишният Лука Дончич направи личен рекорд за успех на Реал Мадрид.

Най-шокиращ бе резултатът в Малага, където шампионът на Еврокъп Уникаха победи първенеца на Евролигата Фенербахче със 68:67 точки. Уникаха се завърна по най-добрия начин в топ турнира след страхотен мач на Драган Милосавлевич и Георги Шермадини, съответно завършили с 15 и 13 точки.

След равностойна първа четвърт Фенербахче пое инициативата и водеше до последната част, но така и не успя да се откъсне. Серия от 19-3 на Уникаха обърна нещата и домакините дори поведоха с 8 – 68:60. Фенербахче отговори със своя серия от седем безответни точки след импулс на Костас Слукас, но пропусна в края изстрел за победата.