Швеция победи с 1:0 Италия в първи мач от баражите за Мондиал 2018. Якоб Йохансон в 61-ата минута отбеляза така ценния гол за скандинавците, не без помощта и на сериозен рикошет, който заблуди Джанлуиджи Буфон.

Италианците създадоха малко положения, а най-чистото от тях бе в 70-ата минута, когато след мощен шут на Матео Дармиан топката срещна гредата. Лошите новини за адзурите не се изчерпват само с резултата, защото Марко Верати получи жълт картон и ще пропусне реванша в Милано в понеделник.

Швеция Италия баражи Русия 2018

Италианците не са пропускали световно първенство от далечната 1958 година, когато шампионатът на планетата бе именно в Швеция.  Тре кронур не изненадаха с нищо, но подредената им и дисциплинирана игра създаде много проблеми на Италия.

Преди това двата тима се бяха срещали общо 23 пъти, като Италия имаше 11 победи, а шведите – 6. Последният мач помежду им беше на европейското преди две години, когато адзурите се наложиха с 1:0.

На Евро 2004 пък съперниците направиха 2:2, а след това тре кронур стигнаха до изгодни 2:2 с Дания – резултат, който класира скандинавските тимове, а Италия отпадна, заедно с България.

Първите минути бяха много динамични, а Тойвонен удари без топка в лицето на Бонучи. Гостите пък създадоха чисто голово положение след флангова атака и центриране на Дармиан, но Белоти с глава стреля покрай гредата. Домакините веднага отвърнаха с удар по земята на Тойвонен, който премина много близо до десния страничен стълб на вратата, пазена от Буфон.

Шведите се опитаха да наложат високо темпо и да използват бързината на фланговите си футболисти. Форшберг получи добра възможност да стреля от пряк свободен удар, но прати топката далез от целта.

В средата на полувремето Верати получи жълт картон, който ще го извади от реванша. До почивката никой от двата отбора не предприе нещо по-сериозно в офанзивен план.

Два пробива на Кандрева създадоха напрежение в наказателното поле на Швеция в началото на второто полувреме, но в единия случай никой не засече центрирането му, а след това Робин Олсен изби в корнер.

В 61-ата минута появилият се малко по-рано на терена Якоб Йохансон шутира отдалеч, топката рикошира в Де Роси и се оказа неспасяема за Буфон – 1:0. Вентура реагира като пусна Едер на мястото на Белоти, който не беше напълно възстановен.

В 70-ата минута Дармиан стреля силно, но уцели гредата. Това беше и най-доброто положение за италианците. Появата на Лоренцо Инсиние не донесе очаквания ефект в края и адзурите не успяха да изравнят.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.