Григор Димитров се класира за осминафиналите на силния Мастърс турнир от сериите 1000 в Париж, след като надигра Карен Хачанов с 4-6, 6-2, 6-0 за малко над час и 50 минути игра.

Първата ни ракета отстъпи в оспорван дебютен сет, в който руският му опонент реализира един-единствен пробив, дошъл в деветия гейм на частта. Във втората и третата обаче българинът бе значително по-добър от съперника си на корта и закономерно се поздрави с крайната победа, давайки само два гейма на Хачанов, като в последния сет му върза и „геврек“.

Григор спаси две от трите възможности за пробив пред руснака, а основната разлика дойде от точките, спечелени на втори сервис – над 50% за Димитров, срещу около 30 за Хачанов. Нашият тенисист спечели и втория си сблъсък с представителя на Русия, след като го надигра и във Виена миналата година.

В спор за място на четвъртфиналите в зала „Берси“, 30-годишният хасковлия чака победителя от двойката Душан Лайович (Сърбия) и Александър Зверев (Германия). Двамата ще излязат на корта по-късно тази вечер.

Напред в съревнованието продължиха още Джеймс Дъкуърт, Доминик Кьопфер, Юго Гастон, Тейлър Фриц, Хуберт Хуркач и Камерън Нори.