лудогорец
Първият гол във вратата на "Лудогорец".

„Лудогорец“ започна катастрофално европейската си кампания. В първия квалификационен кръг на Шампионската лига тимът на Ивайло Петев загуби визитата си на Балкани в Косово с 2:0.

Кореница (45+1) беше точен за домакините през първото полувреме, а Зюба (55) удвои. Пред Доминик Янков се откри най-чистото голово положение за родния тим, но той стреля в гредата. „Орлите” стартираха участието си от първия квалификационен кръг на най-комерсиалния турнир на Стария континент с надеждата, че ще стигнат за трети път в историята си до груповата фаза на надпреварата. Преди това разградчани са постигали тази цел през 2014 и 2016 година. За съжаление, те бяха тотално надиграни от шампиона на Косово. Ако не успеят да заличат пасива си в реванша след седмица, то „Лудогорец“ ще продължат своето европейско участие в Лига на конференциите.

„Трябва да разбера защо не се получиха нещата. След 10-15 минута се счупи нещо при нас. Балкани заслужено поведе и те бяха по-добри от нас. Имахме шансове през втората част, но слаб мач за нас.

На почивката и с промените исках да задържаме трайно топката. Трябва обаче да поздравим Балкани. Отборът играе добър футбол. Ние не трябва да допускаме това в Разград. Трябва да работим върху доста неща. Имаме мач срещу Крумовград. Ще направим доста промени, след което ще чакаме реванша. Трябва да се променят доста неща във втория мач и да отбележим гол. Ще се борим с това, което имаме“, заяви след мача Петев.

Капитанът на „Лудогорец“ Кирил Десподов

беше разочарован след загубата с 0:2 от „Балкани“ в Косово. Той обаче заяви, че не мисли за отпадане от квалификациите за Шампионска лига и то на толкова ранен етап.

„Казах и преди, че „Балкани“ е изключително добре организиран отбор, който пресира и не се защитава. Оставихме ги те да са водещите и те да разиграват. Отстъпихме леко назад и ни създадоха доста опасности пред нашата вратата. Мисля, че заслужено не вкарахме гол. Единствено на Доминик е ситуацията, която имахме за гол. Пресираха ни добре при аут. Няма да анализирам „Балкани“. Това, което сме тренирали и сме говорели, не успяхме да го приложим в мача. Заслужено загубихме. Всеки един футболист липсва на отбора, но това не може да бъде оправдание. Не искаме да се оправдаваме. Когато има тежки моменти, е хубаво да сме искрени. Теренът беше бавен и тревата беше оставена висока. Играли сме и на по-лоши терени. Това също не може да е оправдание. В моята глава вариант отпадане няма. Трябва да направим всичко възможно да продължим. Имаме мач в Разград, в който условията ще бъдат по-добри. В доста мачове сме показвали характер и сме обръщали. Трябва да си повярваме и да желаем повече“, каза той.